Airbrush Tanning - opalanie natryskowe

Airbrush Tanning, czyli opalanie natryskowe jest bezpieczną i zdrową alternatywą dla solarium i ekspozycji skóry na słońce, gdzie narażamy się na szkodliwe działanie promieniowania UV.  Dzięki temu zabiegowi uzyskasz natychmiastową, naturalną, zdrowo wyglądającą opaleniznę.Jak działa opalanie natryskowe?

Ta metoda wykorzystuje płyn opalający, który rozpyla się równomiernie na skórze. W płynie znajdują się składniki wolne od alkoholu i parabenów, dzięki czemu opalanie nie wywołuje alergii. Główną substancją w preparacie jest DHA dihydroksyaceton - bezbarwny cukier. Kiedy produkt zostanie nałożony na skórę, to zaczynać działać na zawarte w niej aminokwasy, które delikatnie pobudzają melaninę do pracy.Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem opalania natryskowego, należy odpowiednio przygotować skórę. Zaleca się zrobić peeling całego ciała ( zwróć uwagę na łokcie, kolana, okolice nosa i brwi ) oraz depilację ciała, ale nie mniej iż 24h przed samym zabiegiem opalanie natryskowego - pozwoli to zregenerować się skórze, gdyby wystąpiły obtarcia lub czerwone kropki po depilacji.  Bezpośrednio przed zabiegiem nie używaj perfum, dezodorantów, które mogę podrażnić skórę. Nie nakładaj również tłustych kremów i balsamów, zarówno na ciało, jak i twarz. Preparat do opalania natryskowego lepiej zareaguje na suchą skórę i będzie lepszy jego efekt. W tym dniu powstrzymaj się przed zrobieniem makijażu, a jak już masz to zostaniesz poproszona o jego zmycie. Przyjdź w luźnych ubraniach i ciemnych, w bawełnianej bieliźnie.

Razem z kosmetologiem wybierzesz odpowiedni odcień opalenizny dla Ciebie!
Jak wygląda zabieg opalania natryskowego?

Opalanie natryskowe w Polsce wykonywane najczęściej jest maszyną Airbush Tanning. Opalanie wykonywane jest w specjalnej kabinie, wchodzisz tam w kostiumie kąpielowym, bieliźnie jednorazowej lub nago - Ty decydujesz. Włosy chronisz, zakładając czepek. Osoba, która wykonuje zabieg opalania natryskowego używa maszyny do rozpylenia preparatu, dokładnie każdy fragment ciała jest  spryskiwany, aż do wybranego efektu. Czas takiej aplikacji to 20-30 min.
Po zabiegu opalania natryskowego

Po opalaniu natryskowym musisz przestrzegać kilku zasad: przez 9 -12h trwa utrwalanie opalenizny, w tym czasie nie zaleca się kąpieli; regularnie należy nawilżać skórę balsamami ( w tedy opalenizna dłużej się utrzymuje ), nie zaleca się korzystania z basenów, sauny; nie są wskazane mocne peelingi czy tarcia.Jak długo utrzymuje się efekt opalania natryskowego?

Opalanie natryskowe działa na wierzchnią warstwę naskórka, dlatego efekt będzie współzależny od tempa jego wymiany - od 1 do 2 tygodni - dzięki temu blaknięcie opalenizny jest naturalne.
Kto może, a kto nie korzystać z opalania natryskowego?

Metoda opalania natryskowego jest bezpieczna, nie zawiera chemikaliów i nie jesteśmy narażenie na szkodliwe działanie promieniowanie UV, dlatego mogą ją stosować osoby mające bardzo jasną karnację, kobiety w ciąży, osoby starsze. Niestety, jeżeli masz alergie skórne, łuszczycę, zaognione wypryski, trudno gojące się rany, czy astmę - ta metoda nie jest dla Ciebie.Ile kosztuje opalanie natryskowe?


W polskich gabinetach kosmetologicznych cena za jedną partię ciała to koszt w granicach 50- 80 zł, natomiast całego ciała to 90 - 130zł.A Ty już korzystałaś z zabiegu opalania natryskowego?Ta strona korzysta z plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z regulaminem.