Koloryzacja włosów w domu

Zmiana koloru włosów towarzyszy ludzkości od wielu lat. Pierwsza koloryzacja odbyła się prawdopodobnie w Egipcie. W celu przyciemnienia włosów używano wtedy henny oraz środków pochodzenia roślinnego. W innym kraju jak Grecja stosowano naturalne sposoby rozjaśniania włosów. Sporządzano w tym celu specjalną mieszankę z popiołu, gliny oraz rumianku. Koloryzację wykonywano głównie po to, aby zamaskować siwe włosy. Koloryzację włosów możemy wykonać w salonie fryzjerskim, jak i również w domu. W salonach fryzjerskich dostępne są różne rodzaje koloryzacji:

  • ombre,
  • sombre,
  • balayage,
  • pasemka,
  • koloryzacja jednolita,
  • Tonowanie.

Koloryzację jednolitą możemy wykonać w domu same lub poprosić o pomoc drugą osobę natomiast inne rodzaje koloryzacji wymagają wizyty w salonie fryzjerskim. W celu wykonania koloryzacji w domu potrzebne są nam następujące rzeczy: farba do włosów, pędzel do nakładania farby, pojemnik do wymieszania farby.

Pierwszą czynnością w celu wykonania koloryzacji w domu jest wybór farby do włosów. W drogeriach posiadamy duży wybór produktów służących do koloryzacji włosów. Możemy kupić szampony do koloryzacji lub farby. Jeśli chcemy, aby efekt był krótkotrwały to można posłużyć się szamponem do koloryzacji, natomiast w celu zmiany koloru na dłużej należy zastosować farbę do włosów. Odcień farby do koloryzacji należy dobrać do naszych włosów. Nie można na ciemne włosy nałożyć farby o bardzo jasnym odcieniu, ponieważ nie wyjdzie nam ten kolor. Na opakowaniu farby do koloryzacji znajdują się informacje dotyczące w, jakim stopniu wybrana farba pokryję określony odcień włosów. Jeśli odcień farby został wybrany możemy przystąpić do koloryzacji włosów w domu.

W każdym opakowaniu farby do koloryzacji znajduję się instrukcja w której zawarte są informacje dotyczące, jak postępować przed farbowaniem, w trakcie oraz po. Bardzo ważną informacją jest to, że przed samą koloryzacją należy zrobić próbę, aby uniknąć reakcji alergicznej w trakcie nakładania farby. Wszelkie informacje na temat próby zawarte są w instrukcji. W opakowaniu znajdują się niezbędne kosmetyki przeznaczone do koloryzacji. W moim przypadku są to: krem koloryzujący, mleczko utleniające, odżywka do włosów oraz rękawiczki. W celu wykonania mieszanki do koloryzacji należy w pojemniku wymieszać mleczko utleniające z kremem koloryzującym. Następnie należy przygotować włosy do koloryzacji zgodnie z instrukcją. Kolejnym krokiem jest nakładanie mieszanki koloryzującej na włosy. Po pokryciu wszystkich włosów należy je pozostawić na tak długo, jak podaje instrukcja. Po upływie określonego czasu należy spłukać włosy aż będzie lecieć czysta woda. Na sam koniec możemy użyć odżywki do włosów.

Pielęgnacja włosów farbowanych jest bardzo istotna, jeśli chcemy uniknąć ich przesuszenia lub łamania. W tym celu należy używać odżywek do włosów. Można również nakładać na włosy raz w tygodniu maskę do włosów.

Wykonanie ombre, sombre lub innego rodzaju koloryzacji wymaga większych umiejętności oraz wiedzy na temat produktów stosowanych do koloryzacji dlatego, też powinniśmy się wybrać do salonu fryzjerskiego. W zależności jaki efekt chcemy osiągnąć potrzebne jest zastosowanie różnych technik fryzjerskich.Ta strona korzysta z plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z regulaminem.