Masaż ciała

Masaże ciała sięgają starożytności. Pierwsze masaże stosowane były przez Chińczyków ok. 3000 lat p.n.e. Hipokrates w swoich księgach wspominał o masażach w celu leczenia różnych chorób. W okresie średniowiecza nastąpił zastój w dziedzinie masażu. W XVI wieku we Francji lekarz zauważył, że stosowanie masażu po przebytych zabiegach przynosi ulgę. Salonów oraz gabinetów wykonujących masaże jest wiele w zależności, jaki typ masażu jest nam potrzebny.

Przykładowe masaże ciała:

  • masaż antycellulitowy,
  • masaż z peelingiem (scrub massage)
  • masaż relaksacyjny,
  • endermologia (masaż antycellulitowy),
  • masaż leczniczy,
  • masaż ciepłymi olejkami,
  • oraz wiele innych.

W celu wyboru odpowiedniego masażu w zależności od naszych potrzeb powinniśmy udać się na konsultację ze specjalistą.

Celem masażu antycellulitowego jest redukcja cellulitu. Jest najczęściej stosowaną metodą pozbycia się cellulitu przeznaczoną dla kobiet oraz dla mężczyzn. Masaże te często łączone są z innymi zabiegami kosmetycznymi: nakładanie specjalistycznych kosmetyków, lipoliza czy też peeling. Łączenie ich zwiększa efektywność całego masażu. Do masaży antycellulitowych można zaliczyć: drenaż limfatyczny, masaż próżniowy, endermologia, masaż limfatyczny, masaż bańką chińską. Jednym ze skuteczniejszych masaży antycellulitowych jest endermologia, która pozwala również wymodelować sylwetkę. Stosowanie kosmetyków antycellulitowych, takich jak balsamy lub kremy zwiększa działanie zabiegów.

Zadaniem masażu z peelingiem jest poprawienie kondycji naszej skóry, aby stała się piękna i gładka. Głównym celem tego masażu jest również dogłębne oczyszczenie skóry oraz pozbycie się niedoskonałości. Jest on najczęściej łączony z masażem klasycznym.

Masaż relaksacyjny jak sama nazwa wskazuję wykonywany jest w celu relaksu, poprawy nastroju, ale również, w celu nawilżenia skóry. Do najczęściej stosowanych masaży relaksacyjnych jest masaż klasyczny. Innymi masażami są masaże:  masaż gorącymi kamieniami, masaż tajski, masaż Shiatsu, masaż czekoladą, masaż tkanek głębokich, aromaterapia. Po zastosowaniu takich masaży będziemy naprawdę wypoczęci a nasza skóra będzie dobrze ukrwiona, a mięśnie będą rozluźnione.

Endermologia będąca masażem antycellulitowym jest masażem mechanicznym. Zabieg ten pozwala zredukować tkankę tłuszczową. W endermologii stosowane są specjalne głowice, których zadaniem jest pobudzenie głębokich warstw skóry.  

Masaże lecznicze stosowane są w celu leczenia różnych dolegliwości. Pomagają w sytuacji, gdy: mamy problemy z kręgosłupem, wystąpił jakiś uraz, posiadamy nerwobóle, występują napięcia mięśni, nastąpiło przeciążenie stawów oraz wiele innych dolegliwości. Stosowanie tych masaży jest częścią leczenia i nie tylko wpływa korzystnie na zdrowie, lecz również poprawia samopoczucie.

Masaże ciepłymi olejami stosowane są w celu aromaterapii, lecz również doskonale nawilżają skórę. Masaż ten posiada również właściwości dotleniające skórę, pomaga usuwać martwe komórki naskórka, przyspiesza krążenie krwi. Najlepszymi olejkami do masażu będą olejki naturalne. Przykładowymi olejami stosowanymi do masażu są: olej arganowy, olej macadamia, olej migdałowy, olej różany, olej jojoba, olej kokosowy i inne.

Masaż gorącymi kamieniami wywodzący się z Dalekiego Wschodu zalecany jest w sytuacji, gdy bolą nas mięśnie i jesteśmy zestresowani. Działa on pobudzająco i rozluźniająco na nasze ciało, dlatego warto z niego skorzystać. Do tego typu masażu wykorzystywane są kamienie marmurowe (białe) lub bazaltowe (czarne).

Nasza kondycja fizyczna oraz psychiczna w codziennym życiu jest bardzo ważna, więc powinniśmy o nie zadbać. W tym celu można skorzystać z szerokiego wachlarza usług Masażu i SPA.
Ta strona korzysta z plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z regulaminem.