Makijaż permanentny

Makijaż permanentny powstał około 2 tysiące lat temu w Azji. Stosowany był po to, aby zatuszować niedoskonałości brwi, a kreski na powiekach miały powodować, że rzęsy wydawały się gęściejsze. Makijaż ten zyskał popularność w 1984 roku w Ameryce Północnej oraz Europie Zachodniej.

Makijaż permanentny stał się bardzo popularny w tych czas. Coraz więcej kobiet decyduje się na te usługi kosmetyczne. Najczęściej wykonywany jest makijaż permanentny brwi oraz ust. Wykonuje się również makijaż permanentny powiek. W makijażu, tym stosowane są specjalne pigmenty wprowadzane pod skórę. Efekt tego makijażu na brwiach utrzymuje się od 1 do 2 lat, natomiast makijaż permanentny ust i oczu utrzymuje się od 2 do 5 lat.

Makijaż permanentny brwi stosowany jest po to, aby wyrównać ich kształt i uzupełnić ubytki. Wykonanie takiego makijażu powoduje, że brwi wyglądają bardzo regularnie. Pigment w trakcie tego zabiegu kosmetycznego wprowadzany jest pod skórę za pomocą specjalnej igły. Makijaż permanentny jest odporny na wszelkie kosmetyki do demakijażu lub kosmetyki do oczyszczania twarzy i tj. jego dużą zaletą. Wyjeżdżając na wakacje oraz korzystając z kąpieli morskich nie musimy się martwić, że makijaż po prostu nam spłynie.  

Makijaż permanentny ust stosowany jest w celu poprawy wyglądu ust. Należy pamiętać, aby nie przesadzać ze zbyt intensywnym nasyceniem koloru, ponieważ makijaż ten wykonujemy na dłuższy okres. Zaletą makijażu permanentnego ust jest to, że nasze usta wyglądają jakby były cały czas wymalowane i nie musimy ciągle sięgać po szminkę lub błyszczyk. Dzięki wykonaniu tego zabiegu kosmetycznego nasze usta będą wyrównane i będą wyglądać pięknie każdego dnia.

Makijaż permanentny powiek (powieki górnej) polega na wykonaniu kreski nad linią rzęs. Można wybrać cienką delikatną kreskę lub grubszą dekoracyjną. Jeśli na co dzień lubimy wykonywać kreski nad okiem to warto zainwestować w ten zabieg u kosmetyczki.

W celu wykonania profesjonalnego makijażu permanentnego należy udać się do salonu kosmetycznego. Wtedy mamy pewność, że zabieg będzie wykonany prawidłowo zgodnie z procedurami, gdyż do wykonania tego zabiegu używane są igły. Niczym kosmetyczka przystąpi do wykonania makijażu musi uzyskać informacje na temat naszych oczekiwań. Procedura wykonania makijażu permanentnego np. brwi powinna wyglądać w następujący sposób:

  1. Rozmowa z klientką na temat oczekiwań.
  2. Wypełnienie ankiety na temat zdrowia oraz podpisanie oświadczenia o zgodzie na zabieg.
  3. Znieczulenie łuku brwiowego.
  4. Obrysowanie nowego kształtu.
  5. Aplikacja barwnika.

Zabiegi makijażu permanentnego wykonywane są dwukrotnie. Drugi zabieg powtarza się po trzech lub czterech tygodniach w celu przedłużenia jego trwałości i uniknięciu odbarwień. Makijaż permanentny jest alternatywą dla kobiet zabieganych i zapracowanych, które nie mają rano czasu, aby poświęcić go na makijaż. Decydując się na tego typu zabieg kosmetyczny należy udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, aby uniknąć rozczarowań. Usunięcie źle wykonanego makijażu permanentnego jest kosztowne.


Ta strona korzysta z plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z regulaminem.